Muzykodrom czeka na dzieci

wtorek 31 stycznia 2017
  • Teraz Muzykodrom zabierze w podróż także młodsze dzieci oraz młodzież (fot. mat. organizatora)
    Teraz Muzykodrom zabierze w podróż także młodsze dzieci oraz młodzież (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 4 lutego 2017
  • sobota 18 lutego 2017
Gdzie: Katowice
Muzykodrom – stacja lotów muzycznych Asi Miny w siedzibie Miasta Ogrodów – zabrał w zeszłym roku dziesiątki dzieci w niezapomnianą podróż po galaktykach dźwięku. Warsztaty, koncerty i spotkania cieszyły się takim powodzeniem, że Miasto Ogrodów postanowiło szerzej otworzyć drzwi do Muzykodromu.

W lutym w Mieście Ogrodów Muzykodrom będzie dostępny dla dzieci w nowych grupach wiekowych.

Na najmłodszych  (w wieku od 0 do 5 lat), 4 lutego o godz. 10, czeka koncert Gordonowski „Zielono mi, czyli na irlandzką nutę”. E.E Gordon, amerykański muzyk jazzowy i badacz rozwoju muzycznego u małych dzieci, poleca rozpoczynać rozwój muzyczny już w pierwszych miesiącach życia. Zdaniem naukowca muzyka wpływa na rozwój psychofizyczny i emocjonalnym malucha, przyspiesza rozwój mowy. Każde spotkanie „Maluch i muzyka" odbywa się będzie w bezpiecznej przestrzeni, na kolorowych materacach i poduszkach. Muzycy zaproponują żywą muzykę, melodie szybkie na przemian z wolnymi, smutne z wesołymi, aby kontrastowość pobudziła zainteresowanie. Muzyce będzie towarzyszyć ruch. Dzieci mogą swobodnie poruszać się po Muzykodromie. Prowadzący proponują jedynie pewne formy czy zabawy. Spotkanie poprowadzą Dorota Banaś, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, instruktor zajęć gordonowskich i skrzypek Filharmonii Zabrzańskiej, gitarzysta Szymon Gołąbek oraz perkusista Andrzej Schneider.

Zajęcia dla grupy 6-9 lat, które odbędą się 4 lutego o godz. 11.30 poprowadzi sama Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury. Warsztaty są kontynuacją pierwszej edycji spotkań z dźwiękami. Tym razem dzieci poznają nowe brzmienia, bo w katowickiej stacji wylądowały niezidentyfikowane obiekty grające! Poznacie i pogracie! Ahoj, juhu i hej ho!

Nowością drugiej edycji Muzykodromu są także muzyczne loty dla młodzieży w wieku 10 – 14 lat. Pierwsze spotkanie-niespodzianka już 18 lutego.

Opłata za udział w zajęciach wynosi 5 zł od uczestnika. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: dagmara.szastak-zieba@miastoogrodow.eu. Uczestnicy powinni mieć obuwie zmienne.

 

Harmonogram lotów w Muzykodromie

- dzieciaki: 0-5 lat, godz. 10 – 10.45 (1 sobota miesiąca)

- dzieciaki w wieku 6-9 lat, godz. 11.30 – 13 (1 i 3 sobota miesiąca)

- młodzież w wieku 10-14 lat, godz. 13.30 – 15 (3 sobota miesiąca).

Kategoria: Wydarzenia