Weekend dla miłośników kolei

piątek 10 marca 2017
  • II Festiwal Kolej w Miniaturze to wydarzenie dla wszystkich miłośników kolei (fot. mat. organizatora)
    II Festiwal Kolej w Miniaturze to wydarzenie dla wszystkich miłośników kolei (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 18 marca 2017 - niedziela 19 marca 2017
Gdzie: Sosnowiec
Wśród dzieci i wśród dorosłych nie brakuje miłośników miniaturowych lokomotyw, makiet pełnych torowisk i pociągów wszelkiego rodzaju. To dla nich zorganizowano II Festiwal Kolej w Miniaturze.

II Festiwal Kolej w Miniaturze odbędzie się w Sosnowcu w dniach 18-19 marca. Jego celem jest zaprezentowanie wiedzy, zbiorów i osiągnięć w dziedzinie modelarstwa i kolekcjonerstwa, które odzworowuje technikę i rozwój prawdziwej kolei.

Odwiedzający festiwal będą mogli obejrzeć wielką modułową makietę z jeżdżącymi pociągami, które wyglądem będą odpowiadać konkretnym epokom historycznym. Nie zabraknie dioram i makiet wykonanych przez hobbystów, modeli legendarnych lokomotyw i symulatora jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy. Najmłdoszym zwiedzającym spodoba się makieta ćwiczebna, gdzie będzie można samodzielnie poprowadzić pociąg, stosika z pamiątkami i modelami.

Festiwal odbędzie się w salach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Jana Kilińskiego 31 (po drugiej stronie torów stacji PKP w Sosnowcu). W sobotę 18 marca impreza będzie otwarta dla gości w godz. 10-20, a w niedzielę 10-18 (z przerwą ruchową pociągów w godz. 13.30-14.30).

Dzieci do lat 12 mają zapewniony darmowy wstęp, reszta zwiedzających musi zakupić bilet w cenie 5 zł, który jest nalepką kolekcjonerską upamiętniającą imprezę. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka