Poznajcie pucheroki

wtorek 14 marca 2017
  • O tradycjach wielkanocnych porozmawiacie w gliwickim muzeum (fot. foter.com)
    O tradycjach wielkanocnych porozmawiacie w gliwickim muzeum (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 25 marca 2017
Gdzie: Gliwice
Na warsztaty etnograficzno-plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonają lalki w strojach pucheroków zaprasza Muzeum w Gliwicach. Uczestnicy zajęć dowiedzą się też, czym było chodzenie po pucherach.

Szpiczaste, kolorowe czapy, kożuchy i powrósła to tylko niektóre akcesoria, w które wyposażone zostaną lalki. Chodzenie po pucherach to dawny podkrakowski zwyczaj związany z Niedzielą Kwietną, inaczej - Palmową. Chłopcy przepasani słomianym powrozem, ze spiczastą czapą na głowie i z laskami w kształcie młotka w ręku chodzili tego dnia od domu do domu, nakłaniając gospodarzy osobliwymi rymowankami do podarowania im poczęstunku i pieniędzy. Warsztaty poprowadzą instruktorzy z krakowskiej Żywej Pracowni. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat pięciu wraz z rodzicami lub opiekunami.

Warsztaty w Willi Caro zaplanowano 25 marca w dwóch seriach: o godz. 11 i 13. Udział kosztuje złotówkę od osoby. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka