Święto hutnika w Walcowni

czwartek 27 kwietnia 2017
  • Dzień Hutnika obchodzony 4 maja będzie okazją do poznania przemysłowej historii naszego regionu (fot. mat. organizatora)
    Dzień Hutnika obchodzony 4 maja będzie okazją do poznania przemysłowej historii naszego regionu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 4 maja 2017
Gdzie: Katowice
Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach zostanie ponownie udostępnione mieszkańcom regionu i turystom. Zajrzyjcie tam w Dzień Hutnika - poza zwiedzaniem czekają na Was ciekawe atrakcje.

W czwartek 4 maja między 14 a 20 warto odwiedzić Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia znajdujące się w Katowicach-Szopienicach. Tego dnia obchodzony jest Dzień Hutnika, który w tradycji górnośląskiej jest wyjątkowym wydarzeniem. Hutnicy byli drugą największą grupą zawodową w regionie i, dziś często zapominani, przyczynili się do powstania potęgi przemysłowej Górnego Śląska.

Tego dnia organizatorzy chcą pokazać gościom nie tylko autentyczne wnętrze walcowni i zachowaną całkowitą linię produkcyjną, ale też podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w uratowaniu tego niezwykłego miejsca i zachowaniu pamięci o hutniczym dziedzictwie regionu. Dla dzieci przygotowano m.in. specjalne zajęcia hutnicze i pokazy metaloplastyczne.

Wszystkich gości po Muzeum oprowadzą byli pracownicy Walcowni Cynku. Zbiórka grup odbywać się będzie o każdej pełnej godzinie. Odwiedzający będą mogli wpisać siebie lub swoich ojców i dziadków do „Szychtownicy”, czyli prowadzonego przez Muzeum zbioru życiorysów osób pracujących w przemyśle na Górnym Śląsku.

Kategoria: Wydarzenia