Kosmos na Dzień Dziecka

poniedziałek 8 maja 2017
  • Kino Kosmos zaprasza na Filmowy Dzień Dziecka (fot. mat. organizatora)
    Kino Kosmos zaprasza na Filmowy Dzień Dziecka (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 1 czerwca 2017
Gdzie: Katowice
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka kino Kosmos zabierze dzieci w podróż do początków kina. W programie m.in. zabawa w teatr cienia, tworzenie tajemniczego urządzenia o nazwie thaumatrop i projekcja filmu science-fiction sprzed ponad 100 lat.

Pokaz dla grup zorganizowanych odbędzie się o godz. 10, dla widzów indywidualnych o godz. 17.30.

Podczas dwugodzinnej wyprawy młodzi podróżnicy będą mogli dowiedzieć się dzięki jakim „sztuczkom" powstało kino. Poznają urządzenia tworzące złudzenie ruchu o tak tajemniczych nazwach jak laterna magica, camera obscura. Jedno z nich: thaumatrop zrobią sami! Młodzi widzowie zobaczą też:  zestaw animowanych filmów o tym jak 36 tys. lat temu w prehistorycznej jaskini cienie ożywały jak na kinowym ekranie oraz jeden z pierwszych filmów science-fiction „Podróż na Księżyc" w reżyserii Georgesa Mélièsa - słynnego czarodzieja obrazu, który efektami specjalnymi wprowadzał w zdumienie zebraną widownie w początkach XX w. Na koniec na scenie kina stanie teatr cienia, a kukiełki ożywiać będą dzieci!

Bilety indywidualne w cenie 14 zł są do nabycia w kasie kina. Rezerwacji można dokonać mailowo: a.skrzelowska@kosmos.katowice.pl lub  a.hofelmajer-ros@filmotekaslaska.pl.

Dla dzieci starszych (12 lat), o godz. 18 tego dnia, kino przygotowało pokaz polskiego filmu przygodowego „Za niebieskimi drzwiami”. Jest to adaptacja znanej powieści Marcina Szczygielskiego. Bohater filmu Łukasz trafia pod skrzydła dość specyficznej ciotki, która mieszka w tajemniczym pensjonacie. Pewnego dnia chłopiec odkrywa drzwi do czarodziejskiego wymiaru.

Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w kasie kina. Rezerwacji można dokonać mailowo: a.skrzelowska@kosmos.katowice.pl lub  a.hofelmajer-ros@filmotekaslaska.pl.

Kino Kosmos mieści się w Katowicach przy ul. Sokolskiej 66.

Kategoria: Wydarzenia