ZooWeekend - cudowne zwierzaki i moc zabawy

niedziela 14 maja 2017
  • ZooWeekend to ciekawa propozycja dla miłośników zwierząt w każdym wieku (fot. FB Śląski Ogród Zoologiczny)
    ZooWeekend to ciekawa propozycja dla miłośników zwierząt w każdym wieku (fot. FB Śląski Ogród Zoologiczny)
Kiedy: 
  • sobota 27 maja 2017 - niedziela 28 maja 2017
Gdzie: Katowice
ZooWeekend to dwudniowa impreza dla wszystkich miłośników zwierząt. Na tej, największej w południowej Polsce, ZOO wystawie poznacie tajemnice ze świata zwierząt i weźmiecie udział w wielu ciekawych atrakcjach.

ZooWeekend odbędzie się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 27-28 maja.

Główną atrakcją imprezy będą prezentacje zwierząt. Miłośnicy psów poznają bogactwo ich ras oraz niezwykłe umiejętności na pokazach psów ratowniczych, asystujących, pomagających policjantom czy terapeutom. Z kolei miłośnicy kotów będą mogli podziwiać rzadkie i piękne rasowe okazy. Amatorzy ornitologii posłuchają różnych gatunków ptaków, a fani egzotycznych ryb i gadów obejrzą gatunki z najdalszych zakątków ziemi i sfotografują się z przyjaznymi jaszczurami. Osoby zainteresowane posiadaniem pupila będą mogły liczyć na fachową pomoc wystawców i profesjonalne doradztwo.

Poza stanowiskami wystawców zwierząt oraz akcesoriów dla pupilów, na ZooWeekendzie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych. Zaplanowano malowanie buziek, bezpłatne warsztaty plastyczne, spotkanie z Myszką Miki i Reksiem.

Wystawę można zwiedzać od godz. 9 do 18. Bilety w cenie 14/18 zł. Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Komu mało będzie egzotycznych zwierzaków może przedłużyć zabawę w Śląskim ZOO. Z biletem z ZooWeekendu wstęp do chorzowskiego ZOO w dniach 27-28 maja będzie kosztował tylko 5 zł od osoby.

Kategoria: Wydarzenia