Międzynarodowy Dzień Żółwia z Franklinem

piątek 19 maja 2017
  • Międzynarodowy Dzień Żółwia będzie świetną okazją do odwiedzenia Śląskiego ZOO (fot. foter.com)
    Międzynarodowy Dzień Żółwia będzie świetną okazją do odwiedzenia Śląskiego ZOO (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • wtorek 23 maja 2017
Gdzie: Chorzów
Z okazji Międzynarodowego Dnia Żółwia mieszkający w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym żółw pustynny przyjmie imię Franklin. Zaplanowano również spacer szlakiem Żółwia Franklina, zabawy z animatorkami i wykłady o żółwiach.

23 maja pochodzący z gorących i jałowych obszarów Sahelu, a dziś zamieszkujący śląskie ZOO żółw pustynny przyjmie imię Franklina. Jego matką chrzestną zostanie Sonia Draga, prezeska Wydawnictwa Debit, które od lat wydaje książeczki dla dzieci o przygodach Żółwia Franklina, a teraz dołączy do grona partnerów adoptujących zwierzęta w Śląskim ZOO.

Tego dnia nie zabraknie konkursów, spaceru szlakiem Żółwia Franklina i zabaw z animatorkami. - Na dzieci, które odwiedzą nasze ZOO, niezależnie, czy będą to grupy zorganizowane, czy indywidualne wizyty, czekać będą spotkania z naszymi pracownikami, którzy opowiedzą o życiu żółwi, ich anatomii, warunkach, w których żyją. Zdradzą też wiele ciekawostek, o których nie pisze się w podręcznikach - mówi Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Imprezę zaplanowano w godz. od 10 do 18. Chrzest żółwia odbędzie się o godz. 11.30. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzyma gadżety z Żółwiem Franklinem, zeszyty edukacyjne wydane przez ZOO oraz kupony rabatowe na książki Wydawnictwa Debit.

 

Kategoria: Wydarzenia