Odjazdowy Bibliotekarz

niedziela 21 maja 2017
  • "Odjazdowy Bibliotekarz" to wycieczki rowerowe organizowane przez biblioteki w całej Polsce (fot. mat. MBP Sosnowiec)
    "Odjazdowy Bibliotekarz" to wycieczki rowerowe organizowane przez biblioteki w całej Polsce (fot. mat. MBP Sosnowiec)
Kiedy: 
  • sobota 3 czerwca 2017
Gdzie: Sosnowiec
„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i aktywny tryb życia. W Sosnowcu na rowerową wycieczkę z bibliotekarzami i innymi miłośnikami książek możecie wybrać się 3 czerwca.

Sosnowiecka biblioteka już po raz piąty bierze udział w akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Niecodzienny rajd rowerowy połączony z o ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, z pasjonatami literatury i sportu. Uczestnicy udowodnią, że mole książkowe nie stronią od aktywności fizycznej.

Rowerzyści wyruszą spod Filii nr 13 w sosnowieckich Maczkach i przejadą do ZSO nr 11 przy u. Skwerowej. Poza ogniskiem i rowerową przejażdżką, na uczestników czeka bookcrossing oraz zwiedzanie Sławkowa z przewodnikiem.

By wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału do 2 czerwca. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej biblioteki oraz w placówkach MBP w Sosnowcu. Organizatorzy proszą o posiadanie pomarańczowych elementów stroju.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: Joanna Grząba 32 266 14 37; Agnieszka Pytlik 32 292 38 89 lub mailowo f4@biblioteka.sosnowiec.pl; f13@biblioteka.sosnowiec.pl.

Kategoria: Wydarzenia