Wielkie święto pływania

poniedziałek 22 maja 2017
  • Festiwal radości z pływania odbędzie się w Katowicach 24 maja (fot. mat. organizatora)
    Festiwal radości z pływania odbędzie się w Katowicach 24 maja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 24 maja 2017
Gdzie: Katowice
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta.

Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się środę, 24 maja w godzinach 8-14, na pływalni przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym (ul. Paderewskiego 43 a) w Katowicach. W wydarzeniu tym weźmie udział około 200 dzieci ze szkół podstawowych z Katowic, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch.

Podczas Festiwalu przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania. Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu zawodników z Pływackiego Klubu Sportowego.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia