Baśniowy festiwal

wtorek 23 maja 2017
  • Parada bajkowych postaci z Misiem Wojtkiem na czele otworzy tegoroczną edycję festiwalu (fot. mat. organizatora)
    Parada bajkowych postaci z Misiem Wojtkiem na czele otworzy tegoroczną edycję festiwalu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 1 czerwca 2017 - piątek 2 czerwca 2017
„Jarmark Bajek i Baśni” to dwudniowy festiwal stwarzający okazję do rodzinnej zabawy wśród książkowych bohaterów i baśniowych przygód.

„Jarmark Bajek i Baśni” odbędzie się w Parku Hallera w dniach 1-2 czerwca. Impreza każdego dnia rozpocznie się o godz. 11, a zakończy o 19.

Festiwal otworzy barwna parada bajkowych postaci, po której odbędą się warsztaty z Joanną Rusinek i Michałem Rusinkiem. Popołudniu dzieci będą mogły zobaczyć naukowy pokaz Pana Korka oraz koncert z animacjami Teatru TAK. Drugiego dnia uczniowie spotkają się z Barbarą Gawryluk oraz Beatą Ostrowicką, a popołudniu na scenie pojawi się Teatr Gry i Ludzie z przedstawieniem „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji dostępnych w oba dni. Miejska Biblioteka Publiczna organizująca festiwal zaplanowała olimpiadę gier podwórkowych, wystawę misiów, zabawy literackie i animacje. W parku pojawią się tajemnicze Bajkostwory i Teatrobooki, dzieci będą mogły korzystać z czytelni pod chmurką, brać udział w warsztatach z Lego i nauczyć się cyrkowych sztuczek.

Projekt „Jarmark Bajek i Baśni” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia