Karmienie piersią i lekcje kołysanek. Szpital się otwiera

piątek 26 maja 2017
  • Dzień otwarty w CZKiD w Zabrzu odbędzie się 27 maja (fot. mat. organizatora)
    Dzień otwarty w CZKiD w Zabrzu odbędzie się 27 maja (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 27 maja 2017
Gdzie: Zabrze
Dlaczego karmienie piersią jest ważne dla zdrowia noworodka i matki? Jak szybko wrócić do formy po porodzie? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści podczas Dni Otwartych Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

Najnowocześniejszy na południu Polski szpital ginekologiczno-położniczy zaprasza na swój dzień otwarty 27 maja. Wydarzenie adresowane jest zarówno do par spodziewających się potomstwa, jak i tych, które dopiero planują dziecko.

- Tematem tegorocznych dni otwartych jest start w rodzicielstwo. Przecież poród jest tylko chwilą w późniejszym, wieloletnim i intensywnym czasie wyzwań. W tym roku nasze wydarzenie poświęcimy m. in. naturalnemu karmieniu, pielęgnacji i opiece nad noworodkiem, a także powrotowi do formy po urodzeniu dziecka oraz kreatywnym zabawom - mówi dr n. med. Danuta Kozłowska-Rup, certyfikowany doradca laktacyjny w CZKiD.

Gościem Dni Otwartych GCZD będzie m. in. Mariola Majka, propagatorka idei rodzicielstwa bliskości i noszenia dzieci w chustach. Dominika Dudek, fizjoterapeutka odpowie z kolei na pytania dotyczące prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dzieci. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca. Patrycja Sołtysik, jej prezeska spotka się z rodzicami o godzinie 10.30. Podczas imprezy wiele czasu poświęconego zostanie także zdrowiu matek i ich powrotowi do formy po porodzie. Będą pokazy fitness dla ciężarnych, trening buggygym, a nawet lekcje muzyki potrzebne do nucenia kołysanek. Na dzieci czekać będą zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie buzi, pamiątkowe zdjęcia i zabawy z językiem angielskim.

- Dni Otwarte to również okazja, by zwiedzić wnętrza Centrum i skorzystać z wiedzy naszych położnych, pielęgniarek i lekarzy - mówi dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, którego częścią jest CZKiD.

Dni Otwarte Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka odbębędą się w Zabrzu-Biskupicach (ul. Zamkowa 4) 27 maja. Początek o godz. 10.

Kategoria: Wydarzenia