Rodzinne granie

niedziela 28 maja 2017
  • "Pionek" to impreza dedykowana zarówno miłośnikom planszówek, jak i tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie gier (fot. mat organizatora)
    "Pionek" to impreza dedykowana zarówno miłośnikom planszówek, jak i tym, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie gier (fot. mat organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 3 czerwca 2017 - niedziela 4 czerwca 2017
Gdzie: Zabrze
Uwielbiacie rodzinne gry planszowe? A może wydaje Wam się, że to nie dla Was? Bez względu na to jaki macie stosunek do gier powinniście wpaść na Pionka, gdzie każdy znajdzie idealną grę dla siebie.

Kolejna edycja Pionka, najstarszej imprezy w Polsce poświęconej grom planszowym, odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, przy ulicy Matejki 6. Impreza będzie trwać od 10 do 19 w sobotę i do godz. 17 w niedzielę.

Odwiedzający będą mogli skorzystać z ogólnodostępnej biblioteki ponad 500 gier. To świetna okazja by poznać różne gry i dobrze się bawić. Poza popularnymi i lubianymi tytułami - na graczy czekać będzie możliwość wypróbowania nowości czołowych polskich wydawców, takich jak np. Egmont, Portal Games, Granna, 2Pionki, Trefl, Bard, Rebel i wielu innych. Osoby, które nie czują się pewnie w temacie gier mogą poprosić o pomoc animatorów, którzy pomogą w rozgrywce lub wyjaśnią wątpliwości.

W trakcie imprezy zaplanowano także liczne konkursy z nagrodami, w których będą mogli wziąć udział zarówno fani planszówek, jak i osoby, które stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym hobby. Pionek to okazja do  zakupienia używanych gier na giełdzie oraz nowości na stoiskach wydawców.

Wstęp na Pionek kosztuje 5 zł, a dodatkowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia