Noc bibliotek na Śląsku

wtorek 30 maja 2017
  • Noc w bibliotece to ogólnopolska akcja, która odbywa się już po raz trzeci (fot. mat. organizatora)
    Noc w bibliotece to ogólnopolska akcja, która odbywa się już po raz trzeci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 2 czerwca 2017 - sobota 3 czerwca 2017
Gdzie: Śląsk
Noc bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i zachęcająca osoby w różnym wieku do korzystania z usług bibliotek. W zbliżającej się trzeciej edycji udział weźmie prawie 100 placówek z województwa śląskiego. Co zaplanowano dla najmłodszych uczestników?

Noc bibliotek odbędzie się w godzinach wieczornych 3 czerwca. Jednak biblioteki przygotowujące atrakcje dla młodych czytelników często organizują akcję dzień wcześniej i we wcześniejszych godzinach.

Oto niektóre atrakcje przygotowane w naszym regionie:

- Biblioteka Śląska zaprasza na warsztaty detektywistyczne dla dzieci w sobotę o godz. 18 „W poszukiwaniu starego dokumentu”.

- MBP w Siemianowicach Śląskich zaprasza na „Zbrodnię w bibliotece” 3 czerwca w godz. 17-21. Zrobicie sobie zdjęcie do policyjnej kartoteki, nauczycie się szyfrować wiadomości i tworzyć portrety pamięciowe.

- Gliwicka MBP zaprasza m.in. o godz. 15 na warsztaty malowania bajkowych poduszek, a o 17 na seans „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

- Biblioteka w Żorach od godz. 20 zaprasza na warsztaty bębniarskie, kulinarne podróże, gry planszowe czy zwiedzanie biblioteki.

- Specjalnie dla dzieci i młodzieży Fantastyczną Noc Bibliotek przygotowała MBP w Dąbrowie Górniczej. Zaplanowano konkurs na najciekawsze przebranie, pokazy walki, strzelanie z łuku i zabawy w temacie fantasy.

To tylko niewielka część z ok. 100 bibliotek biorących udział w akcji. Warto zajrzeć na Mapę Nocy Bibliotek i zobaczyć co dzieje się w sobotni wieczór w waszej okolicy.

Kategoria: Wydarzenia