Postindustrialne sErCe miasta

środa 7 czerwca 2017
  • Z okazji Industriady w Elektrociepłowni Szombierki odbędzie się rodzinny piknik (fot. mat. organizatora)
    Z okazji Industriady w Elektrociepłowni Szombierki odbędzie się rodzinny piknik (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 10 czerwca 2017
Gdzie: Bytom
W całym województwie śląskim weekend będzie upływał pod znakiem Industriady, czyli festiwalu Szlaku Zabytków Techniki. W tym roku, po kilkuletniej przerwie Industriada odbędzie się także w Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu.

10 czerwca atrakcje odbędą się nie tylko wewnątrz Elektrociepłowni, ale także na zewnątrz, gdzie odbędzie się piknik rodzinny „Postindustrialne sErCe miasta”.

Podczas pikniku rodzinnego, który trwać będzie od godz. 11 do 19 będzie można między innymi obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu „Fabryki Kultury”, wziąć udział w warsztatach recyclingowych i zabawach z animatorem, zostać budowniczym muru, sprawdzić swoje możliwość podczas gier i zabaw sportowych przygotowanych przez BTM Runners, zagrać na cajonach, posłuchać Muzikantów, Kula Band oraz chóru „Wrzosy Jesieni”. Odbędzie się także akcja „Zostań dawcą” Fundacji DKMS, a na teren EC Szombierki wjedzie Rowerowa Masa Krytyczna. Odpoczynek i regenerację zapewni strefa gastro.

Osoby, które zdążyły zarezerwować wejściówki do wnętrz EC Szombierki, a jest ich w tym roku ponad 700, będą mogły zwiedzić industrialną katedrę. Dla zwiedzających zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje – pokazy krótkich form scenicznych Wydziału Tańca PWST oraz wystawę fotograficzną z pokazem multimedialnym „Poezja przemysłu” Marka Stańczyka.

Osoby, które chciałyby zajrzeć do środka EC Szombierki, a nie posiadają wejściówek za zwiedzanie, zapraszamy do udziału w warsztatach dla rodzin i wykładach naukowców przygotowanych przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, które odbędą się na II i III p. budynku biurowego Elektrociepłowni.

Więcej informacji na stronie Industriady.

Kategoria: Wydarzenia