Wakacyjne spotkania dla mam

środa 7 czerwca 2017
  • "Mamy coś dla mamy" to wakacyjne spotkania na BioBazarze Huta Baildon dedykowane wszystkim mamom (fot. mat. organizatora)
    "Mamy coś dla mamy" to wakacyjne spotkania na BioBazarze Huta Baildon dedykowane wszystkim mamom (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 21 czerwca 2017 - środa 28 czerwca 2017
Gdzie: Katowice
Letnie środy na BioBazarze będą należeć do mam. To dla nich przygotowane będą ciekawe spotkania, przyjemna altana w ogrodzie i miejsce zabaw dla dzieci.

W środy od 21 czerwca do końca wakacji na terenie BioBazar Huta Baildon pojawiać się będzie strefa mam. W godz. 12-14 ogródek BioBazaru będzie przestrzenią dedykowaną kobietom, które są albo planują zostać mamami. W ogrodzie znajdziecie tunele i piaskownicę z zabawkami dla dzieci, zadaszanoną altanę, przewijak oraz leżaki. W wypadku niepogody zaplanowane zajęcia odbywać się będą we wnętrzach BioBazaru.

Udział w każdym spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. W spotkaniach mogą brać również inne osoby zainteresowane tematem, a mamom mogą towarzyszyć dzieci. Zapisy odbywają się drogą mailową: warsztaty@biobazar.com.pl z dopiskiem „Mamy Katowice”, datą i tematem spotkania.

Poniżej prezentujemy harmonogram czerwcowych spotkań:

21 czerwca ZDROWE PLECY I ĆWICZENIA PO PORODZIE – MRS. SPINE 

Spotkanie z Karoliną Piwowarską i Magdaleną Bańburą, które na co dzień pracują z kobietami w trakcie ciąży i po porodzie. Pomagają w powrocie do sprawności i uczą, jak ćwiczyć, aby robić to w pełni bezpiecznie i świadomie. Na spotkaniu dowiecie się, co dzieje się z ciałem w trakcie ciąży i po porodzie oraz kiedy i jak zacząć ćwiczyć, aby wrócić do sprawności. Szczegóły wydarzenia znajdziecie tutaj.

28 czerwca STRES, EMOCJE I ODCHUDZANIE – JAK SCHUDNĄĆ RAZ A DOBRZE? 

Warsztat poprowadzi Agnieszka Węgiel – psycholog, z zamiłowania psychodietetyk, coach, trener i przede wszystkim szczęśliwa kobieta, która jada szarlotki, lody, nie biega maratonów, zapomniała, czym jest dieta i im bardziej bierze z życia to, co najlepsze, tym bardziej nie tyje ponad te 3 nadprogramowe kilogramy, które ma! Swoją wiedzę i doświadczenie przelała na karty książki „Jak nie masz w głowie to masz w biodrach”. Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wprowadzanie nadmiernej ilości cukru do diety dziecka może mieć fatalne skutki (fot. pixabay)


Czy cukier jest potrzebny w diecie dziecka? Co mają ze sobą wspólnego miód i jad kiełbasiany? Czy są zdrowe zamienniki cukru? Na te pytania odpowiada nasz specjalista - Iwona Zieleń-Zynek, dietetyk kliniczny.

Dziecko bez lizaka, cukierka czy loda będzie miało nieszczęśliwe dzieciństwo – często takie opinie funkcjonują wśród rodziców i dziadków. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale musimy mieć świadomość, jakie  konsekwencje niesie wprowadzanie nadmiernej ilości cukru do diety małego człowieka.

Nie osładzajmy życia dziecku – kilka prawd o cukrze

Dopilnujmy, by wakacje były dla dzieci czasem radości (fot. foter.com)

Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali  listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.

Lista prezentuje się następująco:


 

7 wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci