Inwazja Sztukmistrzów 2017

czwartek 8 czerwca 2017
  • 6 lipca Rynek w Katowicach zamieni się w miasteczko cyrkowe pełne magii i zapierających dech w piersiach akrobacji (fot. mat. Miasta Ogrodów)
    6 lipca Rynek w Katowicach zamieni się w miasteczko cyrkowe pełne magii i zapierających dech w piersiach akrobacji (fot. mat. Miasta Ogrodów)
Kiedy: 
  • czwartek 6 lipca 2017
Gdzie: Katowice
Akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści i artyści uliczni opanują 6 lipca katowicki Rynek. Gotowi na trzecią Inwazję Sztukmistrzów?

Na jeden dzień w centrum Katowic stanie prawdziwe cyrkowe miasteczko. Artyści z całej Polski i Europy będą nas zaskakiwać swoimi umiejętnościami na dwóch scenach oraz na samym placu. Wciągną nas do wspólnej zabawy, pokażą na naszych oczach najbardziej niezwykłe magiczne sztuki i rozśmieszą żartami. W sumie na Inwazji Sztukmistrzów wystąpi kilkanaście grup i artystów.

Widowiskowo zapowiada się pokaz niemieckiej grupy Omnivolant. Ci akrobaci naprawdę nie wiedzą, co to znaczy „prawo grawitacji”. Na wielkim stalowym łuku nad sceną wykonują ewolucje, jakie trudno sobie wyobrazić. Do tego są bardzo zabawni!

Do łez rozśmieszy nas też z pewnością włoski duet La Sbrindola. Czego oni nie wyczyniają! Żonglują, grają na perkusji, miotają pochodniami i robią akrobacje na rowerach. Niby duet, a jest ich trzech, bo jest jeszcze Fabrizzio – ich wielka lalka.

Inwazje wspiera od początku lubelska Fundacja Sztukmistrze. Dzięki nim Katowice odwiedzi kolektyw LŁ ze spektaklem „Spektrum”. Żonglerka, akrobatyka, popisy solowe i wspólne układy czwórki artystów – będzie się działo!

Miłośnicy magii i iluzji znają z pewnością artystę ukrywającego się pod pseudonimem Just Edi. Świat usłyszał o nim, gdy w „Mam Talent” wprowadził w osłupienie jurorów układając z kart fotograficzny portret jednego z nich. Na dodatek z wybraną przez niego chwilę wcześniej kartą w dłoni…

A to tylko fragment atrakcji, jakie czekają małych i dużych podczas 3. Inwazji Sztukmistrzów!

Bez biletów ani zaproszeń – wstęp wolny!

Inwazja odbędzie się na katowickim Rynku 6 lipca w godz. 12-22.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wprowadzanie nadmiernej ilości cukru do diety dziecka może mieć fatalne skutki (fot. pixabay)


Czy cukier jest potrzebny w diecie dziecka? Co mają ze sobą wspólnego miód i jad kiełbasiany? Czy są zdrowe zamienniki cukru? Na te pytania odpowiada nasz specjalista - Iwona Zieleń-Zynek, dietetyk kliniczny.

Dziecko bez lizaka, cukierka czy loda będzie miało nieszczęśliwe dzieciństwo – często takie opinie funkcjonują wśród rodziców i dziadków. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale musimy mieć świadomość, jakie  konsekwencje niesie wprowadzanie nadmiernej ilości cukru do diety małego człowieka.

Nie osładzajmy życia dziecku – kilka prawd o cukrze