Podróż w czasie w Parku Tradycji

czwartek 8 czerwca 2017
  • Industriada w Parku Tradycji to mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin (fot. mat. siemck.pl)
    Industriada w Parku Tradycji to mnóstwo atrakcji dla dzieci i rodzin (fot. mat. siemck.pl)
Kiedy: 
  • sobota 10 czerwca 2017
Gdzie: Katowice
Industriada odbędzie się w 47 przemysłowych obiektach w 28 miastach regionu. Święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się również w SCK Parku Tradycji, gdzie zobaczycie jak wyglądało życie fabrykanta w fabryce Wilhelma Fitznera.

Atrakcje związane z Industriadą rozpoczną się o godz. 12. Wśród atrakcji, które zainteresują rodziny i najmłodszych odwiedzających znajdziecie np. tematyczne wycieczki po mieście, interaktywne gry czy widowiskowy przemarsz „Świt robotników”, który przeniesie Was do Siemianowic XIX wieku.

Ciekawą propozycją będzie quest „Tajemnice Parku Tradycji”, którego rozwiązanie będzie wymagało odnalezienia specjalnych plansz umieszczonych na wystawach i rozwiązania zadań. Za ukończenie wyzwania otrzymacie symboliczną nagrodę.

W godz. 15-19 będziecie mogli wziąć udział w happeningu „Przegląd kotłów w fabryce Fitznera”. Wcielicie się w rolę robotników i poznacie codzienność zakładu Wilhelma Fitznera. Teren happeningu zostanie podzielony na trzy strefy odpowiadające trzem etapom robotniczego dnia w otoczeniu maszyn. Dla całości działań scenografię stanowiły będą dostarczone przez firmę Kotłomontaż sp. z o.o. urządzenia.

Dla najmłodszych zaplanowano też  specjalną strefę zabaw, w której wcielą się w mechaników i konstruktorów.

Szczegółowy program wydarzeń na stronie Industriady.

Kategoria: Wydarzenia