W wakacje odkryj ślady przeszłości

sobota 24 czerwca 2017
  • Wakacyjne warsztaty w Muzeum Zagłębia to zajęcia bezpłatne (fot. mat. organizatora)
    Wakacyjne warsztaty w Muzeum Zagłębia to zajęcia bezpłatne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 4 lipca 2017 - piątek 7 lipca 2017
Gdzie: Będzin
Co do powiedzenia mają stare drzewa, skąd się wzięły eksponaty w muzeum, co śpiewali nasi przodkowie? Te i inne ślady przeszłości odkryjecie na wakacyjnych zajęciach w Muzeum.

„Wakacyjne Warsztaty Muzealne – Odkrywamy ślady przeszłości” to spotkania dla dzieci, które odbędą się w Muzeum Zagłębia w Będzinie na początku lipca.

4 lipca dzieci zwiedzą wystawę wnętrz Pałacu Mieroszewskich, zwiedzą park wysłuchując opowieści o starodrzewiu parkowym, wezmą udział w zabawach terenowych i zajęciach plastycznych.

5 lipca zwiedzanie Zamku i Pałacu zakończy się przygotowaniem relacji i pracy plastycznej z najciekawszymi eksponatami.

„Szukamy zagubionego skarby Kornicza Siestrzeńca” to zabawa muzealna, która odbędzie się 6 lipca. Dzieci wykonają szereg zadań, które doprowadzą je do miejsca ukrycia skarbu. Po zabawie uczestnicy będą mieli okazję poznać znaczenie kolorów w sztuce.

Ostatni warsztat odbędzie się 7 lipca. Wtedy odbędą się zajęcia „Opowieści dziwnej treści… o sztuce” ćwiczące wyobraźnię oraz zajęcia muzyczno-plastyczne, na których dzieci poznają tradycyjne zagłębiowskie pieśni i wykonają swój instrument ludowy.

Warsztaty każdego dnia rozpoczynają się o godz. 10 i są prowadzone przez pracowników Muzeum. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy telefoniczne: (032) 267 77 07 wew. 28.

Kategoria: Wydarzenia