Wakacyjne spotkania dla mam

wtorek 27 czerwca 2017
  • "Mamy coś dla mamy" to wakacyjne spotkania na BioBazarze Huta Baildon dedykowane wszystkim mamom (fot. mat. organizatora)
    "Mamy coś dla mamy" to wakacyjne spotkania na BioBazarze Huta Baildon dedykowane wszystkim mamom (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 5 lipca 2017
  • środa 12 lipca 2017
  • środa 19 lipca 2017
Gdzie: Katowice
Letnie środy na BioBazarze będą należeć do mam. To dla nich przygotowane będą ciekawe spotkania, przyjemna altana w ogrodzie i miejsce zabaw dla dzieci.

W środy od 21 czerwca do końca wakacji na terenie BioBazar Huta Baildon pojawiać się będzie strefa mam. W godz. 12-14 ogródek BioBazaru będzie przestrzenią dedykowaną kobietom, które są albo planują zostać mamami.

W ogrodzie znajdziecie tunele i piaskownicę z zabawkami dla dzieci, zadaszanoną altanę, przewijak oraz leżaki. W wypadku niepogody zaplanowane zajęcia odbywać się będą we wnętrzach BioBazaru. Udział w każdym spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. W spotkaniach mogą brać również inne osoby zainteresowane tematem, a mamom mogą towarzyszyć dzieci. Zapisy odbywają się drogą mailową: warsztaty@biobazar.com.pl z dopiskiem „Mamy Katowice”, datą i tematem spotkania.

Poniżej prezentujemy harmonogram lipcowych spotkań:

5 lipca - „Mamo bądź blisko”. Spotkanie poproawdzi MamOla - doradca noszenia w chustach i nosidłach, instruktor masażu Shantala, doula, mama 2,5 letniej Laury. Na warsztatach dowiecie się jak wygląda świat oczami dziecka w pierwszych 12 miesiącach jego życia i dlaczego tak bardzo potrzebuje bliskości. Przekonacie się, ze warto nosić dziecko, ale ważne jest w czym i jak je nosimy.

12 lipca - „Jak zadbać o ciało kiedy w domu pojawia się dziecko?” Będzie to drugie spotkanie z Fizjoterapeutkami "Mrs. Spine Fizjoterapia". Rozmowy będą dotyczyć tematu kręgosłupa i tego, jak o niego zadbać dbając o malucha. Jak nosić, pielęgnować i karmić, by nie obciążać pleców oraz jak radzić sobie z ich bólem.

19 lipca - Zajęcia ruchowe dla dzieci od 4. miesiąca życia. Pokazowe zajęcia GYM Generation Katowice przekonają Was, że prawidłowo dobrane ćwiczenia sportowe można wykonywać nawet z niemowlętami. Na spotkaniu dowiecie się jak budować więź emocjonalną i zaufanie poprzez wspólne ćwiczenia i jaki wpływ mają ćwiczenia fizyczne na prawidłowy rozwój malucha. Dowiecie się też jak nauczyć dzieci, że aktywność fizyczna i sport jest fantastyczną zabawą i stanowi przepustkę do zdrowej przyszłości.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Dopilnujmy, by wakacje były dla dzieci czasem radości (fot. foter.com)

Lato i wakacje to dla najmłodszych czas wolności i zabawy. Niestety, to również czas, kiedy dzieci bardziej niż w innych porach roku narażone są na choroby i wypadki. Dlatego lekarze Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach opracowali  listę siedmiu najczęstszych wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci.

Autorami listy są lekarze pracujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym GCZD, jednego z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W przygotowanym zestawieniu zwracają uwagę, kiedy wizyta w szpitalu z chorym dzieckiem jest konieczna. - Czasem wystarczy wizyta u lekarza rodzinnego. Są jednak sytuacje, kiedy wizyta w szpitalu jest niezbędna - mówi Barbara Kunsdorf-Bochnia, kierownik SOR w GCZD.

Lista prezentuje się następująco:


 

7 wakacyjnych zagrożeń dla zdrowia dzieci