Lato wynalazców

niedziela 2 lipca 2017
  • "Lato wynalazców" to hasło wakacyjnych zajęć w dąbrowskich bibliotekach (fot. mat. organizatora)
    "Lato wynalazców" to hasło wakacyjnych zajęć w dąbrowskich bibliotekach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 26 czerwca 2017 - czwartek 31 sierpnia 2017
Czy lato musi być wyłącznie czasem lenistwa? Niekoniecznie! Szczególnie, gdy zobaczycie ile ciekawych zajęć mają dla Was dąbrowskie biblioteki.

Tegoroczne wakacje w dąbrowskiej bibliotece upłyną najmłodszym pod hasłem „Lato wynalazców”. We wszystkich bibliotecznych filiach przez całe wakacje odbywać się będą zajęcia, warsztaty, wycieczki i konkursy związane z odkryciami i wynalazkami, które zmieniły bieg historii.

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowidają się warsztaty z wykorzystaniem zabawek edukacyjno-konstrukcyjnych i klocków konstrukcyjnych. Dla dzieci w wieku 5-7 lat zaplanowano zajęcia z zestawami LEGO Juniors, LEGO Mixels i LEGO Disney, a na nieco starszych (8-15lat) czekać będą: LEGO Technic, LEGO Creator oraz LEGO Architecture. Zajęcia będą odbywać się we wtorki (dla młodszych) i czwartki (dla starszych) w godz. 10-12.

Korzystając z motywu przewodniego jakim są wynalazki bibliotekarze przygotowali mnóstwo zajęć literackich i sportowych, gier plenerowych i animacji, których szczegółowy harmonogram znajdziecie tutaj.

Wszystkie zajęcia organizowane w ramach „Lata wynalazców” są bezpłatne.

Kategoria: Wydarzenia