Warsztaty na Wiano Festiwal

wtorek 25 lipca 2017
  • Udział w warsztatach towarzyszących "Wiano Festiwal" jest bezpłatny (fot. pixabay)
    Udział w warsztatach towarzyszących "Wiano Festiwal" jest bezpłatny (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • niedziela 27 sierpnia 2017
Gdzie: Tychy
Muzeum Miejskie w Tychach oraz zespół Wiano zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Wiano, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe” oraz towarzyszące mu warsztaty.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod nazwą "Wiano Festiwal - Tychy 2017” 27 sierpnia. Zapisy na warsztaty towarzyszące Festiwalowi już ruszyły.

W godz. 10-13.30 w Pasażu Kultury Andromeda będziecie mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych. 
Cykl otworzą warsztaty body drummingu. O godz. 10 Paweł Podsiadło udowodni Wam, że nie musicie mieć talentu i drogich instrumentów, by muzykować. Odkryjecie niezwykłe dźwięki, a jedynym instrumentem będzie Wasze ciało. O godz. 12 rozpoczną się warsztaty z budowania instrumentów z materiałów przeznaczonych do recyklingu. W tym warsztacie dzieci poniżej 7 roku życia muszą uczestniczyć pod opieką osoby dorosłej. Na zajęcia należy przynieść materiały tj. puszki, drewniane pudełka, listwy, rurki, pudełka po Jakach Niespodziankach, kapsle czy korki. 

Tego samego dnia w  Muzeum Miejskim w Tychach, w godz . 10-13, odbędą się warsztaty performatywne inspirowane tradycyjnymi pieśniami śląskimi. Zajęcia dedykowane są dziewczętom od 12 roku życia i kobietom w każdym wieku. Uczestniczki wspólnie spróbują odtworzyć obrazy, zapachy, marzenia i uczucia, które towarzyszyły spiewającym śląskim kobietom podczas codziennych czynności rodzinnych i domowych.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny. 
Zapisy:


Joanna Kucz – Pieczka, tel. 32 327 18 20 – 21, w. 25; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl

Magdalena Zielosko – Kowieska, tel. 32 327 18 20 – 21, w. 26; e-mail: m.kowieska@muzeum.tychy.pl.

Kategoria: Wydarzenia