Rowerem i pieszo na Cross Duathlon

środa 16 sierpnia 2017
  • Zawody Kids Duathlon odbędą się 9 września (fot. pixabay)
    Zawody Kids Duathlon odbędą się 9 września (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2017
Centrum Sportu i Rekreacji wraz z dąbrowskim stowarzyszeniem Aktywna Dąbrowa zapraszają na imprezę biegowo-rowerową "Pogoria Duathlon Dąbrowa Górnicza". W sportowej zabawie mogą wziąć udział również dzieci.

W zawodach Cross Duathlon mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia (8,5 km bieg, 30 km rower i 5 km bieg), a specjalnie dla dzieci zaplanowano zawody pod nazwą Kids Duathlon. Obie imprezy odbędą się 9 września na ternach wokół Pogorii III. 


W zależności od wieku, dzieci będą mogły zmierzyć się na dystansach od 100 do 600 metrów (przejazd rowerem i bieg). Start najmłodszych zaplanowano na godz. 10.00, a zgłoszenia przyjmowane będą w dniu imprezy w godzinach 8.30-9.45 w biurze zawodów przy ośrodku Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. 
Dla wszystkich małych zawodników przekraczających metę zaplanowano pamiątkowe medale, dla najmłodszych dzieci biorących udział w zawodach drobne upominki, a dla starszych (od 2005 do 2008 roku życia) statuetki 
i nagrody za miejsca I-III.

Udział w KIDS Duathlon jest bezpłatny. Szczegóły Cross Duathlon i KIDS Duathlon na stronach www.csir.pl i www.aktywnadabrowa.pl.

Kategoria: Wydarzenia