Czechy w Fabryce Pełnej Życia

piątek 18 sierpnia 2017
  • Fabryka Pełna Życia funkcjonuje od roku. Realizuje m.in. ciekawe projekty artystyczne (fot. mat. Fabryki Pełnej Życia)
    Fabryka Pełna Życia funkcjonuje od roku. Realizuje m.in. ciekawe projekty artystyczne (fot. mat. Fabryki Pełnej Życia)
Kiedy: 
  • piątek 1 września 2017 - sobota 2 września 2017
Nie trzeba jechać w podróż do Ostrawy lub Ołomuńca, by poznać czeskie smaki i klimaty. Wszystko, co najlepsze w Czechach, będzie można odkryć w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Weekend po czesku rozpocznie się 1 września o godz. 16 w strefie malucha zaaranżowanej na terenie Fabryki Pełnej Życia. Animacje dla dzieci w czeskim klimacie trwać będą tam do godz. 18.  W międzyczasie o godz. 17 będzie można obejrzeć występ mażoretek i posłuchać Miejskiej Orkiestry Dętej. O godz. 18 wystąpią tamburyści ze Studenki, miasta partnerskiego Dąbrowy Górniczej, a godzinę później rozpocznie się koncert rockowy. Zagrają Petr Hradsky z zespołem Below the Mark i Crossband.

Następnego dnia w południe na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia rozpocznie się zlot zabytkowych czeskich samochodów, a na terenie Fabryki Pełnej Życia - piknik rodzinny w czeskim klimacie z dmuchańcami. Podczas pikniku, w ramach „Czeskiego rynku” będzie można kupić tradycyjne czeskie wyroby rzemieślnicze i artykuły spożywcze oraz obejrzeć pokazy kulinarne kucharza z Czech. O godz. 15 rozpocznie się koncert podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, a o 16 - spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem. Od godz. 17 trwać będą koncerty Ondreja Rumla, Pirates of the Pubs oraz zespołu Zrní.

Kategoria: Wydarzenia