Tornister, biurko, buty na nowy rok szkolny – fizjoterapeuta podpowie, co wybrać

poniedziałek 21 sierpnia 2017
  • Przy wyborze biurka dla dziecka szczególnie ważna jest jego wysokość (fot. mat. prasowe)
    Przy wyborze biurka dla dziecka szczególnie ważna jest jego wysokość (fot. mat. prasowe)
Kiedy: 
  • poniedziałek 28 sierpnia 2017 - wtorek 29 sierpnia 2017
Gdzie: Rybnik
– Zły tornister grozi wadami postawy, zmniejszeniem pojemności płuc, może powodować mrowienie rąk, bóle głowy i kręgosłupa – przestrzega Magdalena Karpiak, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku. O tym, jakie produkty szkolne wybrać, by nie miały one negatywnego wpływu na zdrowie naszych pociech, będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnych konsultacji.

Najczęściej pojawia się dylemat: plecak czy tornister? - Dla pierwszaków najlepszym rozwiązaniem jest tornister dopasowany do wzrostu dziecka. Ważne, żeby miał odpowiedni kształt i wagę, szerokie i miękkie szelki, których długość można regulować oraz żeby miał wyprofilowany i usztywniony tył. Pamiętajmy, żeby sam w sobie był lekki. Uczniowie starszych klas mogą nosić plecaki, ale koniecznie z wymienionymi udogodnieniami – podpowiada fizjoterapeutka. Kolejnym szkolnym wyzwaniem dla rodziców jest wybór obuwia. Miękka podeszwa, czy sztywna? Wysokie, do kostek, czy lepiej jednak typowe kapcie, by noga za mocno się nie pociła? Jak zapewnia specjalista, wybór tych ostatnich powinien być szczególnie przemyślany, bo buty mają duży wpływ na wady postawy u dziecka. Jakie zatem powinny być?

Na to i wiele innych pytań odpowiedzą fizjoterapeuci i rehabilitanci z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66. Bezpłatne konsultacje i diagnostyka dziecka odbywać się będą w dniach 28 i 29 sierpnia, w godz. od 15.30 do 17. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie: 32 42 40 620 wew. 112 lub 785 565 552.

Dodatkowo w poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 15 będzie można wysłuchać półgodzinnej prelekcji na temat doboru tornistra, obuwia i mebli do pokoju dziecięcego.

Kategoria: Wydarzenia