Psia Edukacja w Sferze

wtorek 22 sierpnia 2017
  • Podczas spotkania dzieci poznają mowę ciała psa (fot. mat. fundacji Forget-me-not)
    Podczas spotkania dzieci poznają mowę ciała psa (fot. mat. fundacji Forget-me-not)
Kiedy: 
  • sobota 26 sierpnia 2017
Wasze dziecko kocha psy? Zastanawiacie się nad zaproszeniem czworonoga do domu? Warto wcześniej posłuchać specjalistów i dowiedzieć się, jak prawidłowo karmić i pielęgnować oraz jak wychowywać, by był mądrym i lojalnym przyjacielem.

W sobotę, 26 sierpnia, w godz. 10-20, w Centrum Handlowym Sfera w Bielsku-Białej na dzieci i ich rodziców będą czekać: Blues (Golden Retriever), Bruno (Cocker Spaniel) oraz  Toro (Foksterrier), a także ich opiekunowie-terapeuci z fundacji Forget-me-not, którzy pomogą zrozumieć, jakie wyzwania wiążą się z pojawieniem się w domu czworonożnego domownika.

W spotkaniu mogą wziąć udział nawet te osoby, które nie zamierzają powiększać swojej rodziny, ale chcą, by ich dzieci wiedziały: w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psa, co robić, gdy pies zaatakuje, czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy), jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel). W czasie, gdy dzieci będą uczyć się bezpiecznego kontaktu z psem, ich rodzicie będą mogli uzyskać informacje na temat szkolenia, żywienia, wyboru psa odpowiedniej rasy.

Kategoria: Wydarzenia