Smerfy zapraszają na festyn

środa 23 sierpnia 2017
  • Na festynie zorganizowanym przez MBP w Sosnowcu rządzić będą Smerfy (fot. pixabay.com)
    Na festynie zorganizowanym przez MBP w Sosnowcu rządzić będą Smerfy (fot. pixabay.com)
Kiedy: 
  • czwartek 31 sierpnia 2017
Gdzie: Sosnowiec
Budowanie domków z piasku z Pracusiem, kącik łamigłówek przygotowany przez Ważniaka, słodkości od Łasucha i gimnastyka z Osiłkiem – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy festynu zorganizowanego na zakończenie wakacji.

Na pełen koloru niebieskiego festyn podsumowujący akcję letnią „Literaccy władcy fantazji, czyli lato z biblioteką” zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu. W Filii nr 20 – Stary Sosnowiec (ul. Piłsudskiego 19), jak grzyby po deszczu, urosną kolorowe stoiska smerfiej gromadki. Każdy smerf przygotuje dla milusińskich stoisko z najfajniejszymi grami, zabawami i innymi atrakcjami.

Podczas festynu wręczone zostaną nagrody dla laureatów wakacyjnych konkursów i dla najaktywniejszych uczestników akcji letniej. Odbędzie się też premiera spektaklu przygotowanego przez uczestników letnich warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Zagłębia – Michała Bałagę i Przemysława Kanię. Uczestnicy festynu będą mogli również zwiedzić wystawę prac nagrodzonych w konkursach plastycznych.

Impreza odbędzie się w czwartek, 31 sierpnia, o godz. 11. Wstęp wolny.

Festyn stanowi część projektu MBP „Literaccy władcy fantazji, czyli lato z biblioteką", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa".

Kategoria: Wydarzenia