Pierwszy Śląski Festiwal Lodów

czwartek 24 sierpnia 2017
  • W piątek, 25 sierpnia, rozpocznie się pierwszy Śląski Fetiwal Lodów (fot. pixabay.com)
    W piątek, 25 sierpnia, rozpocznie się pierwszy Śląski Fetiwal Lodów (fot. pixabay.com)
Kiedy: 
  • piątek 25 sierpnia 2017 - niedziela 27 sierpnia 2017
Gdzie: Chorzów
Od jutra plac przy hali Kapelusz w Parku Śląskim zapełni się food truckami. To nie pierwsza tego typu impreza na Śląsku. Tym razem jednak, oprócz słusznej porcji konkretnego jedzenia z całego świata, można liczyć na solidny deser – Inwazja FoodTrucków połączona będzie z pierwszym Śląskim Festiwalem Lodów.

Wśród popularnych food trucków znajdą się takie, jak: Dim Sum Truck serwujący orientalne pierożki, Wings Spot Food Truck, którego specjalnością są soczyste skrzydełka i polędwiczki, Burger Slow Food z amerykańskimi burgerami, El Cartel u których dostaniemy meksykańskie burrito czy Lampredotto z gotowaną wołowiną po Toskańsku. Będą też klasyki kuchni polskiej: kiełbaski z rusztu od wusztzkarry,  pieczone ziemniaki w różnych odsłonach od Pana Bulwy i  pierogi z autorskim farszem, które przygotuje nam ekipa z food trucku o nazwie Robimy Pierogi. Będzie też coś na słodko od Fragoli – świeże owoce w czekoladzie, a także od BOOM BOMB Waffle – kolorowe wafle z bąbelkami. Jednak – ku niewątpliwej uciesze najmłodszych uczestników wydarzenia – najważniejsze podczas tych 3 dni trwania imprezy będą lody – jak na bohaterów festiwalu przystało.  

Inwazja Food Trucków połączona z pierwszym Śląskim Festiwalem Lodów rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 15 i w tym dniu potrwa do godz. 23. W sobotę, 26 sierpnia, będzie można spróbować kuchni świata i pysznych lodów od godz. 12 do 23, a w niedzielę, 27 sierpnia, od 12 do 21.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Kategoria: Wydarzenia