II Festiwal Świadomych Rodziców

środa 30 sierpnia 2017
  • II Festiwal Świadomych Rodziców odbędzie się 10 września w katowickim MCK (fot. mat. organizatora)
    II Festiwal Świadomych Rodziców odbędzie się 10 września w katowickim MCK (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 10 września 2017
Gdzie: Katowice
Druga edycja Festiwalu Świadomych Rodziców to interesujące spotkania z ekspertami, warsztaty dla dzieci i rodziców oraz targi niezależnej mody i dizajnu tworzonych z myślą o najmłodszych.

Festiwal Świadomych Rodziców odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 10 września w godz. 10-17. Celem wydarzenia jest nie tylko stworzenie okazji do spędzenia w ciekawy sposób czasu w rodzinnym gronie, ale także promowanie świadomego podejścia do dokonywania wyborów dotyczących najrozmaitszych aspektów związanych z życiem rodzinnym.

W Strefie Prelekcji pojawią się: lek. Dominika Wojosz (mamalekarz.pl), Monika Gabroś (Trener Mama) Iwona Kilińska (Ja Kura Niedomowa) oraz wielu innych gości, którzy poruszą tematy związane ze zdrowiem, wychowaniem i życiem rodzinnym.

Oprócz wystąpień ekspertów zaplanowano też ciekawe warsztaty kreatywne i zajęcia praktyczne dla dzieci: zajęcia z Lego, zabawy matematyczne, warsztaty szycia, sitodruku, programowania, a nawet zajęcia muzyczne. Dla najmłodszych nie zabraknie animacji prowadzonych przez lokalne bawialnie i przedszkola. Ojcowie będą mogli nauczyć się czesać swoje córki, mamy wziąć udział w konsultacjach wizerunkowych z profesjonalistami, a rodzice maluszków skorzystać z warsztatów chustonoszenia.

Nieodłącznym elementem Festiwalu są również targi niezależnej mody oraz dizajnu dziecięcego SILESIA BAZAAR Kids. Targi zgromadzą w jednym miejscu firmy z całej Polski, produkujące ubrania dla dzieci i przyszłych mam, akcesoria do wystroju dziecięcych wnętrz, produkty do pielęgnacji oraz praktyczne przybory ułatwiające opiekę nad dzieckiem.

Chwilę relaksu zagwarantuje Wam strefa gastro. Organizatorzy przygotują również komfortowe miejsca do karmienia maluszków i przewijaki.

Festiwal Świadomych Rodziców to pierwsza w Polsce impreza dedykowana współczesnym 
i wymagającym rodzicom, która powstała z inicjatywy „oMatko! Magazyn świadomych rodziców” oraz Fundacji „Colors of Silesia”, organizatora cyklu targów SILESIA BAZAAR. Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie internetowej projektu.

Wstęp: bilet normalny – 7 zł, bilet rodzinny (rodzice + dzieci lub dziadkowie + wnuki) – 10 zł, osoby do 15 r.ż. i po 65 r.ż. – wstęp darmowy.

Kategoria: Wydarzenia