Przenieś się w czasy PRL-u

środa 30 sierpnia 2017
  • Jedną z atrakcji pikniku będą bezpłatne przejażdżki Jelczem (fot. wikipedia.pl)
    Jedną z atrakcji pikniku będą bezpłatne przejażdżki Jelczem (fot. wikipedia.pl)
Kiedy: 
  • niedziela 3 września 2017
Jak wyglądałby rodzinny piknik 40 lat temu? Przekonacie się o tym odwiedzając Piknik w PRL-u, słuchając hitów z dawnych lat, jeżdżąc „ogórkiem” i robiąc zakupy w kultowym kiosku „Ruch”.

„Piknik w PRL-u” to impreza plenerowa organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, która odbędzie się 3 września. Piknik rozpocznie się o godz. 16 na parknigu pod kinem „Centrum". 

Zabawę w stylu PRL umilą koncerty: kapeli podwórkowej Śląskie Bajery, zespołu Czerwone i Czarne, grającego covery najbardziej znanych przebojów z lat „dzieci kwiatów". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Oddział  Zamknięty. Wśród atrakcji znajdzie się m. in. możliwość odbycia przejażdżki po mieście Jelczem z dawnych lat (bezpłatnie) i obecność innych samochodów, które jeździły po polskich drogach pół wieku temu. Aktorzy z jastrzębskiego Teatru Monitoring, przebrani w stroje z PRL-u, będą odgrywać humorystyczne scenki rodem z filmów Barei. Wszyscy, którzy odwiedzą niedzielną imprezę będą mogli zapoznać się z wystawą plenerowa „Jastrzębskie drogi do wolności" a także zrobić zakupy w kultowym kiosku „Ruchu".  

Wstęp wolny!  

Kategoria: Wydarzenia