Jarmark średniowieczny

sobota 2 września 2017
  • Walki rycerskie to tylko część atrakcji jakie przygotowano na IV Jarmark Średniowieczny w Bytomiu (fot. pixabay)
    Walki rycerskie to tylko część atrakcji jakie przygotowano na IV Jarmark Średniowieczny w Bytomiu (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2017 - niedziela 10 września 2017
Gdzie: Bytom
Wehikuł czasu po raz czwarty zadziała w Parku Miejskim im. F. Kachla i przeniesie nas w czasy średniowiecza. Przez cały weekend parkowymi alejkami przechadzać się będą nadobne damy i dumni rycerze.

W dniach 9-10 września 2017 w Parku Miejskim im. F. Kachla odbędzie się IV Bytomski Jarmark Średniowieczny. Osadę handlową pełną życia stworzy w parku Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej LEO CORDE.

Odwiedzając Jarmark będziecie mogli zobaczyć rzemieślników przy pracy, a nawet zakupić ich produkty. Kramy będą oferować miody, historyczne ozdoby czy elementy uzbrojenia. Miłośnicy rycerskich bitew zobaczą inscenizację bitwy husyckiej o Bytom, średniowieczny turniej czarnoprochowy oraz walki na miecz i tarcze. W ramach obchodów Jarmarku Średniowiecznego organizatorzy przygotowali również koncert zespołu STOUT i RODERYK, kuglarski pokaz ognia, pokaz konny rumaka bojowego i pokazy sokolnicze.

Specjalnie dla dzieci przygotowane będą zabawy takie jak: pisanie gęsim piórem, układanie witraży, wyrabianie masła, czerpanie papieru, walki na miecze sportowe czy gry runiczne.  

Organizatorzy wspierani przez historyków i archeologów zadbają nie tylko o wysokie standardy materiałów i wykonania, ale również o ścisłe ulokowanie wszelkich rekwizytów w granicach chronologicznych Jarmarku. Możecie być pewni, że zaglądając na bytomski Jarmark znajdziecie się w samym sercu średniowiecznej osady.

To tylko część atrakcji IV Jarmarku Średniowiecznego.  Szczegółowy program znajdziecie na stronie Bytomskiego Centrum Kultury.  

Kategoria: Wydarzenia