Zaczytajmy się!

poniedziałek 4 września 2017
  • W trakcie akcji dzieciom będą rozdawane książkowe upominki (fot. mat. organizatora)
    W trakcie akcji dzieciom będą rozdawane książkowe upominki (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 8 września 2017 - sobota 9 września 2017
Gdzie: Mikołów
Akcja „Zaczytajmy się” to wiele atrakcji, które związane będą z fascynującym światem książek. Zabawy, wspólne czytanie i konkursy będą promować czytelnictwo wśród najmłodszych.

O zaletach czytania przypominać będzie Centrum Handlowe Auchan Mikołów, które 8 i 9 września zaprosi rodziców z dziećmi na weekend z książką. Twórcy ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani Zakochani” będą promować czytelnictwo wśród najmłodszych i w aktywny sposób zachęcać do rozpoczęcia wielkiej, książkowej przygody.

W programie przewidziano szereg atrakcji. W strefie czytania dzieci będą mogły wysłuchać bajek w wykonaniu aktora Teatru Sztuki Współczesnej. W strefie plastycznej mali artyści będą tworzyć własne okładki książek, które zostaną nagrodzone upominkami. Nie zabraknie malowania twarzy, układania wielkich klocków, gry planszowej XXL czy zabawy piaskiem kinetycznym. Dzieci będą mogły oddać swoje stare, niepotrzebne książeczki, które następnie zostaną przekazane do lokalnej biblioteki miejskiej, a tym samym zyskają nowe życie.

Atrakcje będą dostępne w godzinach od 10.30 do 16.30, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia