Zostań Gigantem Programowania

piątek 8 września 2017
  • "Koduj z gigantami" to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci w różnym wieku (fot. FB Giganci Programowania)
    "Koduj z gigantami" to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci w różnym wieku (fot. FB Giganci Programowania)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2017
Gdzie: Katowice
Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” to wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Ta ogólnopolska akcja pojawi się również w Katowicach!

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi oraz nowymi technologiami, a dla starszych uczniów również zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT. Warsztaty poprowadzi szkoła Giganci Programowania, a trenerami prowadzącymi będą doświadczeni programiści.

Katowickie warsztaty odbędą się 23 września przy ul. Kopernika 26. Będą przeprowadzone w grupach do 12 osób w trzech kategoriach wiekowych. Klasy 1-3 szkoły podstawowej wezmą udział w warsztatach Scratch, klasy 4-6 - Scratch, App Inventor, a gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zapoznają się z C# i Visual Studio.

Zapisu na bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” można dokonać przez formularz zapisowy znajdujący się pod adresem: www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami. 

Ilość miejsc ograniczona!

Kategoria: Wydarzenia