Śląskie gry i zabawy

wtorek 5 września 2017
  • Dzieci będą mogły poskakać w gumę i poznać inne zabawy ze śląskich podwórek (fot. pixabay)
    Dzieci będą mogły poskakać w gumę i poznać inne zabawy ze śląskich podwórek (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2017 - niedziela 10 września 2017
Muzeum Powstań Śląskich zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji przygotowano sporo atrakcji, a najciekawszą z nich będą śląskie zabawy sprzed lat.

Dni Dziedzictwa Europejskiego w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbędą się w weekend 9-10 września.

W sobotę w godz. 12-15 odbędzie się pokaz gier i zabaw z dawnych śląskich podwórek. Dzieci będą mogły poznać takie rozrywki jak: klopsztanga, stolik ze szkatem, klipa, skakanie w sznura, guma, gołgi oraz wiąć udział w warsztatach robienia i strzelanie ze szlojdrów. W trakcie zabaw pojawi się podwórkowy teatrzyk oraz opowieści seniorów o krajobrazie i klimacie starych śląskich placów.

Tego dnia odbędzie się też projekcja filmu „Grzeszny żywot Franciszka Buły” (bezpłatne wejściówki do odbioru w Muzeum, liczba miejsc ograniczona) oraz koncert zespołu Trio Con Brio.

Pokaz śląskich gier i zabaw odbędzie się również w niedzielę w godz. 15-17. W oba dni można zwiedzać wystawy czasowe w Muzeum: „Śląski plac wczoraj i dziś”, „Fotografie rekonstrukcji historycznych Powstań Śląskich” oraz „Kostiumy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny. Muzeum Powstań Śląskich znajduje się przy ul. Wiktora Polaka 1 w Świętochłowicach.

Kategoria: Wydarzenia