mejKING w Starej Fabryce Drutu

sobota 9 września 2017
  • Festiwal mejKING to niezwykła impreza, w której sztuka spotyka się z techniką (fot. pixabay)
    Festiwal mejKING to niezwykła impreza, w której sztuka spotyka się z techniką (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 15 września 2017 - niedziela 17 września 2017
Gdzie: Gliwice
Wystawy, koncerty, spektakle, a przede wszystkim techniczno-artystyczne warsztaty złożą się na Festiwal mejKING w Starej Fabryce Drutu w Gliwicach.

Przez kilka miesięcy konstruktorzy, artyści i złote rączki w ramach projektu MajsterSztuk pracowali w grupach roboczych nad projektami z pogranicza sztuki i techniki. Ich autorskie pomysły prezentowane będą od 15 do 17 września podczas festiwalu mejKING w Starej Fabryce Drutu przy ul. Dubois 22.

Wśród prac znajdą się instalacje dźwiękowe i wizualne, rzeźby kinetyczne oraz narzędzia wytwórcze i pomiarowe. Podczas festiwalu mali i duzi miłośnicy majsterkowania będą mogli wziąć udział w twórczych warsztatach, próbując sił w odlewnictwie, budując hydrauliczne ramię robota, wykonując rzeźbę kinetyczną czy poznając podstawy konstrukcji plotera CNC. Dzieci będą mogły twórczo poszaleć w Majster Strefie, gdzie animatorzy i majsterkowicze pomogą im stworzyć lampiony, instrumenty i małe dzieła sztuki. Zaplanowano też wieczorne koncerty i spektakle teatralne.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Inicjatyw Społecznych. Wstęp na imprezę jest wolny, ale na część warsztatów obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.warsztatmiejski.pl/mejking.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Gliwic.


Kategoria: Wydarzenia