Wyścig na byle czym, piankolina i e-piłka na Dni Załęża

wtorek 12 września 2017
  • Dni Załęża to atrakcje dla rodzic, zawody sportowe i koncerty (fot. pixabay)
    Dni Załęża to atrakcje dla rodzic, zawody sportowe i koncerty (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • piątek 15 września 2017 - sobota 16 września 2017
Gdzie: Katowice
Zawodnicy w czołgach z wózków sklepowych, w lektykach i w innych pojazdach z byle czego wystartują w wyścigu Tour de Załęże. Będzie się można zmierzyć także w innych dyscyplinach, posłuchać koncertów i wziąć udział w warsztatach. Nadchodzą Dni Załęża.

Dni katowickiej dzielnicy Załęże przygotowują wspólnie miejskie instytucje i organizacje pozarządowe.

15 września na boisku Orlik obok Domu Kultury przy ul. Gliwickiej w godz. od 9 do 14 odbędą się zawody sportowe dla uczniów podstawówek. Dzieci rywalizować będą w turnieju piłki nożnej, koszykówki, ping-ponga oraz e-turnieju piłkarskim. Będą też mogły wziąć udział w kursie na kartę rowerową i poznać przepisy ruchu drogowego na makiecie z klocków LEGO.

16 września na ul. Gliwickiej odbędzie się Tour de Załęże, czyli wyścig na byle czym. Uczestnicy w samodzielnie skonstruowanych pojazdach będą startować od godz. 12 do 14, w kilku turach. Po wyścigu rozpocznie się Festyn Rodzinny, podczas którego przewidziano takie atrakcje, jak ścianka wspinaczkowa, batut, zabawy chustą Klanza, malowanie twarzy, warsztaty z piankoliną i ciastoliną, rozgrywki na konsoli Xbox, pokaz psów policyjnych oraz miasteczko rowerowe. O godz. 17 przyjdzie czas na koncerty. Występ gwiazdy wieczoru, akordeonisty Marcina Wyrostka zaplanowano o godz. 18, zaś o godz. 20.50 będzie można podziwiać pokaz laserów.

Kategoria: Wydarzenia