Zagraj w „Domek” i jedź do Gdańska

czwartek 14 września 2017
  • Każdy może wziąć udział w Mistrzostwach Polski w grze "Domek" wydawnictwa REBEL (fot. mat. organizatora)
    Każdy może wziąć udział w Mistrzostwach Polski w grze "Domek" wydawnictwa REBEL (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2017
  • sobota 7 października 2017 - niedziela 8 października 2017
W ciągu dwunastu rund zebrać tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu oraz znaleźć miejsce na stylowe i praktyczne dodatki, tworząc niepowtarzalny dom z charakterem - tak w skrócie można opisać zasady gry w „Domek”. Każdy może powalczyć o tytuł Mistrza Polski w tej planszówce.

Podczas gry w „Domek” gracze zbierają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości. Firma „Rebel”, która wydała grę, składającą się z prawie stu kart z kolorowymi grafikami, 18 listopada zorganizuje w Gdańsku Mistrzostwa Polski w grze w „Domek”.

Eliminacje trwają w całym kraju. W województwie śląskim już 23 września gracze zmierzą się w grze w „Domek” w sklepie z grami Morigal w Jaworznie. 7 października kolejne eliminacje odbędą się w filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, a 8 października w Parafialnym Klubie Gier Planszowych przy kościele Św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji pojadą na finał do Gdańska, w którym powalczą o nagrody finansowe (tysiąc i 500 zł) oraz nagrody rzeczowe w postaci gier.

Osoby chętne do udziału w eliminacjach proszone są o wcześniejsze zapisanie się u ich organizatorów.

Kategoria: Wydarzenia