Pora na ciekawość

wtorek 19 września 2017
  • Festiwal Kino Dzieci pojawi się również w kinach w Dąbrowie, Gliwicach, Sosnowcu i Katowicach (fot. mat. Kino Dzieci)
    Festiwal Kino Dzieci pojawi się również w kinach w Dąbrowie, Gliwicach, Sosnowcu i Katowicach (fot. mat. Kino Dzieci)
Kiedy: 
  • sobota 23 września 2017 - niedziela 1 października 2017
„Pora na ciekawość” to hasło czwartej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Projekcie, spotkania, warsztaty będą odbywać się w 21 kinach w całej Polsce. Jakie filmowe atrakcje czekają na dzieci w regionie?

W dniach 23 września - 1 października zobaczycie szereg filmów dla najmłodszych np. „Opowieści świnki” od lat 4, a także propozycje dla młodzieży - „Offline” od lat 11. Filmy będą prezentowane w kilku sekcjach takich jak: konkurs filmów pełnometrażowych, krótkie historie czy panorama. W woj. śląskim Kino Dzieci zawita do kilku miast.

W Dąbrowie Górniczej weźmiecie udział w seansach w Pałacu Kultury Zagłębia. W Gliwicach filmowe święto odbędzie się w kinie Amok. Tu filmy konkursowe zobaczycie do końca września. W Katowicach seanse odbędą się w dniach 23-26 września w Kinie Światowid, a w sosnowieckim kinie Muza filmy zobaczycie w dniach 24-29 września.

O statuetkę Kwiatu Paproci będzie w tym roku walczyło osiem filmów, a na swojego faworyta zagłosują rownież widzowie. Najmłodsi będą mogli zagłosować też na swojego ulubionego bohatera spośród tych, którzy pojawią się w zestawach filmów krótkometrażowych.

Bilety w cenie 10-13 zł zależnie od lokalizacji.

Szczegółowy harmonogram Festiwalu „Kino Dzieci” znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu