Śląsk na co dzień, Śląsk od święta

środa 27 września 2017
  • "Śląsk na co dzień, Śląsk od święta" to nowy cykl zajęć dla dzieci w Muzeum w Gliwicach (fot. mat. Muzeum w Gliwicach)
    "Śląsk na co dzień, Śląsk od święta" to nowy cykl zajęć dla dzieci w Muzeum w Gliwicach (fot. mat. Muzeum w Gliwicach)
Kiedy: 
  • sobota 30 września 2017
Gdzie: Gliwice
Wybierzcie się na spotkanie z Górnym Śląskiem – jego tradycjami, zwyczajami i obyczajowością. W Zamku Piastowskim będziecie mieli okazję zapoznać się bogactwem kulturowym naszego regionu.

Pierwsze zajęcia cyklu „Śląsk na co dzień, Śląsk od święta” odbędą się 30 września. Ich tematem będzie „Śląska familijo”.

O godz. 11 i 13 dowiecie się, jak wyglądała tradycyjna, śląska rodzina, poznacie podział obowiązków, sposób spędzania wolnego czasu i wychowywania dzieci. Zajęcia przygotowane zostały i prowadzone będą przez Sonię Ogazę – Pietrończuk  – historyka i  edukatorkę Muzeum w Gliwicach. Atmosferę  dawnego Górnego Śląska przybliży dzieciom wystawa etnograficzna, w obrębie której odtworzone zostało wnętrze śląskiego domu. W trakcie zajęć nie zabraknie również części warsztatowej.

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 5-9 lat. Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od dziecka. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Rezerwacja miejsc jest możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. 9 - 16.

Kolejne spotkanie cyklu zaplanowano na 28 października.

Kategoria: Wydarzenia