Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze

czwartek 28 września 2017
  • "Odblaskowi" to akcja, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze (fot. mat. organizatora)
    "Odblaskowi" to akcja, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 października 2017
Gdzie: Żory
Jak poprawić naszą widoczność na drodze po zmroku? Jakich zasad należy przestrzegać, gdy idziemy nieoświetloną drogą? To tylko niektóre z zagadnień, na jakie zwróci uwagę akcja Odblaskowi.

1 października akcja Odblaskowi.pl pojawi się w Centrum Handlowym Auchan Żory. Na wszystkich uczestników akcji czekają bezpłatne opaski odblaskowe, które wydłużają odległość, z której pieszy jest widoczny, zwiększając tym samym jego bezpieczeństwo.

Dodatkowo, w godz. 11-17, dzieci wezmą udział w licznych zabawach, animacjach i warsztatach plastycznych, których celem będzie kształtowanie poprawnych nawyków na drodze. Rozegrana zostanie gra ziemna, w której krok po kroku dzieci staną się superbohaterami, pamiętającymi o tym, by zawsze być „odblaskowymi” na drodze.

Akcja jest kierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy jako potencjalni kierowcy otrzymają broszury informacyjne i będą mogli świecić przykładem dla swoich pociech. Ambasadorami tegorocznej kampanii są m.in. Kamil Stoch, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak czy Filip Bobek.

 

Kategoria: Wydarzenia