Od niemowlaka do Spisaka

czwartek 5 października 2017
  • Cykl "Rytmicznie czy melodycznie" jest pokłosiem  popularności, jaką cieszy się program edukacyjny „Tajniki Muzyki” (fot. mat. organizatora)
    Cykl "Rytmicznie czy melodycznie" jest pokłosiem popularności, jaką cieszy się program edukacyjny „Tajniki Muzyki” (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2017
Pałac Kultury Zagłębia zachęca do rodzinnego spędzania czasu z towarzyszeniem doskonałej muzyki. „Rytmicznie czy melodycznie” to nowy cykl, będący częścią programu edukacyjnego „Tajniki Muzyki”.

W ramach cyklu „Rytmicznie czy melodycznie” raz w miesiącu, w porze niedzielnego podwieczorku odbywać się będą rodzinne koncerty w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Dzieci wraz z rodzicami słuchać będą utworów, poznawać kompozytorów, przyglądać się instrumentom, dotykać i sprawdzać ich konstrukcję oraz brać udział w muzycznych zabawach.

Cykl jest pokłosiem olbrzymiej popularności, jaką cieszy się program edukacyjny „Tajniki Muzyki”. - Dotychczas „Tajniki Muzyki” były projektem skierowanym tylko i wyłącznie do grup szkolnych, jednak zainteresowanie cyklem ze strony rodziców przekonało nas do stworzenia koncertów rodzinnych, wpisujących się w ideę projektu. Teraz za równowartość 5 zł każdy będzie mógł spędzić miło czas w niedzielne popołudnie - mówi Edyta Piekoszewska pomysłodawczyni wydarzenia.

Bohaterami pierwszego koncertu, zaplanowanego na 15 października na godz. 16 będą instrumenty perkusyjne oraz drobne instrumenty z różnych stron świata: bębny, talerze, dzwonki, ksylofon, marakasy, a nawet chiński gong. Na bębnach zagrają Adam Osadzin oraz Mateusz Misiak, na fortepianie Anna Sułkowska, a całość poprowadzi Jolanta Schmidt.

Kolejnymi punktami cyklu będą m.in. koncert „Tanecznie z zespołem Maes-trio” oraz koncert symfoniczny „Zimowy wiatr na instrumentach gra…”.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu