Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty!

poniedziałek 9 października 2017
  • "Muzealne eksponaty - nie tylko dla mamy i taty" to akcja, która trwa przez cały październik (fot. mat. organizatora)
    "Muzealne eksponaty - nie tylko dla mamy i taty" to akcja, która trwa przez cały październik (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • wtorek 10 października 2017 - niedziela 15 października 2017
  • wtorek 17 października 2017 - niedziela 22 października 2017
  • wtorek 24 października 2017 - niedziela 29 października 2017
  • wtorek 31 października 2017
Gdzie: Będzin
Październik to idealny czas na odwiedzenie Muzeum Zagłębia. W tym czasie na odwiedzające muzeum dzieci czekać będą bezpłatne przewodniki z ciekawostkami i zadaniami stworzone w ramach akcji "Muzealne Eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty".

Co przeskrobał rycerz bez głowy z Będzińskiego Zamku? W jakiej sukni pląsa po salach Pałacu Mieroszewskich duch Ludwiki? Jakich „świadków historii” spotkamy w podziemiach pod Wzgórzem Zamkowym?

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w Muzeum Zagłębia w Będzinie. W październiku rodziny odwiedzające poszczególne oddziały Muzeum Zagłębia w Będzinie otrzymają bezpłatne rodzinne przewodniki: książeczki z ciekawostkami i zadaniami do rozwiązania. Dzięki nim spotkanie z muzealnymi eksponatami stanie się niezwykłą przygodą!

Na muzealnych odkrywców czekają nagrody. Wystarczy do końca października przesłać 5 odpowiedzi na wybrane zagadki z przewodnika, aby wziąć udział w losowaniu wejściówek do teatru, książek i zabawek. Regulamin konkursu oraz przewodnik w wersji elektronicznej dostępny tutaj

Muzeum Zagłębia w Będzinie możecie odwiedzać od wtorku do niedzieli (godziny otwarcia muzeum). Wtorek jest dniem bezpłatnym.

Chcecie więcej zagadek? Zapraszamy do Przemyśla, Nowego Sącza, Oświęcimia, Biecza, Rabki Zdrój, Niepołomic i Tarnowa - w tamtejszych muzeach również czekaja na Was przewodniki. 

 

 

Kategoria: Wydarzenia