Kraina dźwięków dla maluszków

czwartek 12 października 2017
  • W kameralnej atmosferze dzieci i rodzice poznają muzykę z różnych stron świata (fot. mat. MCK Ruda Śląska)
    W kameralnej atmosferze dzieci i rodzice poznają muzykę z różnych stron świata (fot. mat. MCK Ruda Śląska)
Kiedy: 
  • niedziela 15 października 2017
"Maluchy w krainie dźwięku” to propozycja skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6. Pierwszy koncert nowego cyklu będzie niezwykle energetyczny.

Nietypowe koncerty zainspirowane badaniami prof. E.E. Gordona stymulować mają rozwój dziecka wykorzystując jego naturalne zdolności. Na sali nie ma podziału na publiczność i wykonawców: wszyscy razem siedzą na poduchach i materacach, a muzycy tworzą pośród publiczności. Koncert łączy w sobie elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Projekt jest autorskim programem Doroty Banaś, absolwentki Wydziału Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego, skrzypaczki Filharmonii Zabrzańskiej, animatorki kultury.

Pierwszy koncert nowego cyklu odbędzie się 15 października o godz. 16 oraz 17.15, a jego motywem przewodnim będzie „Muzyka zielonej Irlandii”. Koncerty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Bilety w cenie 25 zł dorosły, 15 zł dziecko. Rezerwacji można dokonać telefonicznie 32 2486 240 wew. 24, 512 024 062 oraz mailowo: bilety@mckrudasl.pl.

Kolejny koncert zaplanowano na 5 listopada.

Kategoria: Wydarzenia