Muzyczno-świetlne otwarcie parku sensorycznego

środa 18 października 2017
  • Park sensoryczny powstał przy Radiostacji Gliwice (fot. mat. ŚSM)
    Park sensoryczny powstał przy Radiostacji Gliwice (fot. mat. ŚSM)
Kiedy: 
  • sobota 21 października 2017
Gdzie: Gliwice
W sobotę 21 października nastąpi uroczyste otwarcie nowego interesującego miejsca na mapie Gliwic – parku doświadczeń. Armata powietrzna, gongi, organy rurowe – to tylko niektóre jego atrakcje. Dodatkowo, na otwarcie zaplanowano spektakularne muzyczno-świetlne show.

O planach stworzenia parku sensorycznego pisaliśmy w ubiegłym roku. Atrakcja jest już gotowa, o czym będzie można się przekonać w najbliższą sobotę. Na uroczystości otwarcia zaplanowano pokaz bębniarsko-świetlny „Pitter–Patter show” w industrialnej stylizacji. Przedstawienie będzie połączeniem teatru, cyrku i koncertu, w wykonaniu perkusistów, szczudlarzy i aktorów. W role instrumentów wcielą się również mechaniczne i elektroniczne urządzenia parku. Będą one dostępne na co dzień. Wśród urządzeń mechanicznych znajdziemy m.in. ksylofon, gong, armatę powietrzną, organy rurowe, telefon paraboliczny i inne urządzenia które nie tylko generują dźwięk, ale również pozwalają odczuć go innymi zmysłami. W parku zamontowano też symulator operatora kamery – urządzenie pozwalające oglądać panoramę Gliwic z wysokości ok. 60 m nad ziemią.

Otwarcie parku doświadczeń odbędzie się w sobotę 21 października, na terenie Radiostacji Gliwice (ul. Lubliniecka) o godz. 18. Wstęp wolny.

Projekt sfinansowany został z budżetu Miasta Gliwice. Koszt inwestycji wyniósł niespełna 1 mln zł.

 

Kategoria: Wydarzenia