Katowice wieczorową porą

środa 8 listopada 2017
  • Wieczorny bieg na orientację to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie (fot. mat. organizatora)
    Wieczorny bieg na orientację to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 22 listopada 2017
Gdzie: Katowice
Czy jesień i zima muszą być czasem mniejszej aktywności fizycznej i siedzenia w domu? Niekoniecznie. Stowarzyszenie Silesia Adventure Sport przekonuje, że niska temperatura nie przeszkadza, a szybko zapadający zmrok może stać się atrakcją.

"Katowice wieczorową porą” to cykl wieczornych zawodów na orientację odbywających się raz w miesiącu (listopad, grudzień, styczeń, luty), zawsze po zmroku, zawsze w innej dzielnicy miasta. Pierwsze zawody odbędą się 22 listopada o godz. 17, a terenem działań będzie Górna Paderewa i Centrum Handlowe 3 Stawy. Wśród trzech tras, które można wybrać znajdzie się również trasa rodzinna, w której udział wezmą drużyny z dziećmi.

Bieg na orientację to dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą oraz kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną przez punkty kontrolne. Droga pomiędzy punktami (tzw. przelot) jest dowolna i właśnie wybór jak najkorzystniejszego wariantu często decyduje o tym kto pierwszy dotrze do mety. Mapy przygotowano w taki sposób, że kompas nie jest niezbędny do zorientowania się w lokalizacji punktów kontrolnych.

Wpisowe dla dorosłych wynosi 15 zł, dla dzieci 5 zł. Zapisy przyjmowane są do 20 listopada.

Wszystkie informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie organizatora.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Rozpoczął się rok szkolny, plany lekcji zostały już ustalone, przyszedł czas na znalezienie ciekawych zajęć dodatkowych dla pociechy. Postanowiliśmy Wam to ułatwić i zebrać w jednym miejscu najatrakcyjniejsze, według nas, oferty z województwa śląskiego. Znajdują się wśród nich zarówno warsztaty rozwijające umysł, wyobraźnię czy zdolności manualne, jak i zajęcia sportowe - niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka oraz kulinarne - rozwijające zmysł smaku, świadomość żywieniową oraz kreatywność. 


 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - najlepsze propozycje z regionu