Szybkie Mikołaje i pokaz lotniczo-pirotechniczny

wtorek 14 listopada 2017
  • Biorąc udział w biegu pomagasz choremu Kubie (fot. mat. organizatora)
    Biorąc udział w biegu pomagasz choremu Kubie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 9 grudnia 2017
Gdzie: Bytom
Szybkie Mikołaje pobiegną w rytmie kolęd wokół bytomskiego rynku, by pomóc choremu Kubie. Organizatorzy zapraszają na imprezę także tych, którzy nie biegają - atrakcje będą czekać na małych i dużych.

W I Charytatywnym Biegu Fundacji Dzieciom Twój Rekord Pomaga ,,Szybkie Mikołaje” może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy wpłacić wpisowe w wysokości 50 zł na konto 03 1140 2004 0000 3402 7622 6043, w tytule wpisując „Darowizna dla Kubusia”. Ta kwota to równowartość jednego zabiegu rehabilitacji, z której korzysta ośmioletni Kubuś Piontek, chory na dystrofię mięśniową. Jego choroba jest nieuleczalna, ale dzięki rehabilitacji można zwolnić jej postęp.

Charytatywny bieg na rzecz Kubusia wystartuje 9 grudnia o godz. 14.30. Uczestnicy pobiegną w obowiązkowych czapkach Świętego Mikołaja na głowie. Niespiesznie przebiegną dziesięć pętli wokół rynku, czyli około 5 km, słuchając płynących ze sceny kolęd.

By bieg mógł wystartować musi wziąć w nim udział co najmniej stu Mikołajów.

Organizatorzy zapraszają także osoby, które nie mogą pobiec, by samą swoją obecnością sprawiły radość Kubie. Czekać będą na nie występy kabaretowe i pokaz lotniczo-pirotechniczny - jedyne takie widowisko w Polsce.

Po biegu każdy uczestnik dostanie medal i poczęstunek. Każdy, kto ma pomysł, jak przynieść Kubusiowi więcej radości, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 668 192 933.

Kategoria: Wydarzenia