Śląski Festiwal Nauki także dla dzieci

niedziela 26 listopada 2017
  • Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 30 listopada-2 grudnia w Katowicach (fot. mat. organizatora)
    Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 30 listopada-2 grudnia w Katowicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 30 listopada 2017 - sobota 2 grudnia 2017
Gdzie: Katowice
Podczas 2. edycji największego wydarzenia popularnonaukowe w regionie będzie można zgłębić świat nauki i dostrzec jego znaczenie w naszym codziennym życiu. Najmłodsi dowiedzą się m.in.: Czym jest ognisty wir? Co można wydrukować w 3D? Będą też konkursy i zabawy.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017 to wydarzenie łączące pokolenia, dlatego atrakcje festiwalowe skierowane są do odbiorców w różnym wieku – również tych najmłodszych. Odbędą się ciekawe warsztaty i spektakularne eksperymenty. Będzie przegląd garażowych wynalazków, a w specjalnej strefie dla dzieci nie zabraknie gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez Fundację im. Heleny i Lechosława Marszałków "Reksio".

Animatorzy będą malować dzieciom twarze i wspólnie z nimi skręcać balony. Uniwersytet Rozwoju zabierze odwiedzających w niezwykłą podróż na Biegun Północny. Będą tam mogli zobaczyć ciekawe właściwości lodu, który jest „suchy”. Wytworzone zostaną: mroźna chmura, lewitujące bańki i pianowy lodowiec.

Wśród atrakcji znajdą się także pokazy i nauka judo, występy i lekcje tańca przygotowane przez Małą Akademia Teatru i Tańca z UŚ Dzieci, pojawi się też Bractwo Rycerskie Zamku Będzin.

Śląski Festiwal Nauki odbędzie się 30 listopada w godz. 10.30-21.30 w Teatrze Śląskim w Katowicach, gdzie zaprezentują się Młodzieżowe Teatry Naukowe (wymagana jest rejestracja w teatrze), 1 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w godz. 9-20 i 2 grudnia również w MCK w Katowicach w godz. 10-20.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Przy wejściu do MCK-u każdy odwiedzający otrzyma bilet, na którym będzie miejsce na pieczątki z poszczególnych obszarów wiedzy. Kto zbierze 6 pieczątek, może wrzucić bilet do urny i wziąć udział w losowaniu nagród. W punktach informacyjnych będą też dostępne specjalne opaski dla dzieci. Wystarczy napisać na opasce numer swojego telefonu i ubrać ją dziecku na rękę, aby i ono i rodzice czuli się pewnie.

Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl.

Kategoria: Wydarzenia