Poznaj najciekawsze miejsca na Ziemi

niedziela 19 listopada 2017
  • "Cuda planety Ziemia" to bezpłatne zajęcia w Muzeum Miejskim w Tychach (fot. pixabay)
    "Cuda planety Ziemia" to bezpłatne zajęcia w Muzeum Miejskim w Tychach (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 25 listopada 2017
Gdzie: Tychy
Działający w Muzeum Miejskim w Tychach Klub Południk prowadzi spotkania dla wszystkich młodych miłośników podróży. Najbliższe warsztaty zabiorą Was w najpiękniejsze i najbardziej zaskakujące miejsca na Ziemi.

„Cuda planety Ziemia” to spotkanie, które odbędzie się 25 listopada o godz. 12. Wraz z prowadzącą zajęcia Agatą Dawidko wybierzecie się na wyprawę po najpiękniejszych parkach narodowych świata i zobaczycie jakie cuda potrafi stworzyć natura.

Klub Południk to bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Odbywają się w siedzibie Muzeum w Starym Magistracie (pl. Wolności 1).

Zapisy: Agnieszka Czyżewska – tel. 32 327 18 21 wew. 31; e-mail: a.czyzewska@muzeum.tychy.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa