Baśń Andersena w teatrze

wtorek 21 listopada 2017
  • "Brzydkie kaczątko" to spektakl przygotowany w ludowej scenografii (fot. mat. Teatr Dzieci Zagłębia)
    "Brzydkie kaczątko" to spektakl przygotowany w ludowej scenografii (fot. mat. Teatr Dzieci Zagłębia)
Kiedy: 
  • sobota 25 listopada 2017
Gdzie: Będzin
„Brzydkie kaczątko” to baśń, której temat wciąż nie przestaje być aktualny. Jak radzić sobie z własną odmiennością i jak reagować na odmienność innych zrozumieją widzowie tego spektaklu.

„Brzydkie Kaczątko” według opowiadania Hansa Christiana Andersena w adaptacji Kazimiery Jeżewskiej to przedstawienie, które uczy tolerancji i wrażliwości.

Mały bohater, który na swej drodze ku dorosłości musi stawić czoła licznym upokorzeniom ze strony współbraci spotka się z widzami pośród skocznych piosenek i humorystycznych scenek rodzajowych. Ręcznie zdobiona i malowana, drewniana scenografia wykorzystuje tradycyjne wzornictwo i koresponduje z motywami ludowymi tworząc wielobarwny świat ludzi i zwierząt. 

Spektakl odbędzie się 25 listopada o godz. 16 i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat. Informacja o rezerwacji biletów na stronie teatru.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa