Mikołajkowe szachy

środa 22 listopada 2017
  • Mikołajkowy Turniej Szachowy odbędzie się 2 grudnia (fot. mat. organizatorów)
    Mikołajkowy Turniej Szachowy odbędzie się 2 grudnia (fot. mat. organizatorów)
Kiedy: 
  • sobota 2 grudnia 2017
Gdzie: Gliwice
Macie w domu młodego szachistę? Zgłoście go do XVI Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Impreza jak co roku będzie okazją do zaprezentowania umiejętności i zdobycia nagród.

Zawody organizuje Sekcja Szachowa Klubu Środowiskowego AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Turniej odbędzie się 2 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 na osiedlu Kopernika. Zawody zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 13 i 16 lat. 

Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu obowiązują zapisy. Zgłoszenie należy nadesłać do 1 grudnia na adres (jkocela@op.pl) lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.chessarbiter.com.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa