Rodzinna akademia sztuki

środa 22 listopada 2017
  • W Zamku Sieleckim możecie wziąć udział w Weekendowiej Akademii Rodzinnej (fot. SCS - Zamek Sielecki)
    W Zamku Sieleckim możecie wziąć udział w Weekendowiej Akademii Rodzinnej (fot. SCS - Zamek Sielecki)
Kiedy: 
  • niedziela 26 listopada 2017
Gdzie: Sosnowiec
Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki to miejsce, w którym ze sztuką spotkać się mogą i dzieci, i dorośli. A w Weekendowej Akademii Rodzinnej wziąć udział możecie razem ze swoimi pociechami.

Weekendowa Akademia Rodzinna to warsztaty plastyczne skierowane do dzieci wraz z opiekunami. To wyjątkowa okazja by spędzić wspólnie czas i wykonać rodzinne dzieło sztuki.

26 listopada o godz. 16 uczestnicy zainspirują się mijającą jesienią i tworzyć będą dzieła, których motywem będą „afrykańskie kolory jesieni”. Koszt udziału w warsztatach to 15 zł (dziecko + opiekun).

Wszelkie materiały plastyczne zapewniają organizatorzy, a na zajęcia należy się wcześniej zapisać pod nr tel. 32/296 38 42.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wspominacie z sentymentem niektóre książki z Waszego dzieciństwa? Macie na regałach pożółkłe, zaczytane wydania, które nie interesują dzieci i wnuków? Wydawnictwo Wilga postanowiło przywrócić życie leciwym opowieściom klasyków i nadać im świeży, współczesny wygląd.

Klasyka literatury dla dzieci kojarzy mi się głównie z hipermarketami i tanimi książeczkami, w których nieprzemyślana, kiczowata ilustracja przeplatana jest oklepanym tekstem znanego wszystkim wierszyka. Może to przez sentyment, te „Lokomotywy” i nieudolne wariacje na temat „Czerwonego Kapturka” wciąż są kupowane?

Następnym razem, gdy zapragniecie pokazać dzieciom fragment własnego czytelniczego dzieciństwa sięgnijcie po „Serię z Niezapominajką”, w której pojawiają się niezapomniani klasycy polskiej literatury, często goszczący w kanonie lektur szkolnych. 

Zapraszamy Was na krótki przegląd książek, które ukazały się dotychczas w serii:

Pokaż dzieciom książki swojego dzieciństwa